V rámci pátého přípravného utkání se svěřenci Kamila Gebauera představí opět na svém ledě, kde se tentokrát střetnou s opavským Slezanem. Tímto duelem Ďáblové vstoupí do druhé poloviny přípravných zápasů. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Ďáblové svou sérii přípravných zápasů zahájili na ledě Opavy. Zápas se po dvou třetinách vyvíjel velmi slibně, ale po nevydařené třetí třetině slavil Slezan vítězství 4:3. Svou domácí premiéru si odbyli v zápase proti Kopřivnici. V divoké přestřelce Ďáblové prohrávali již o dvě branky, ale zápas dokázali dostat do nájezdů, kde výhru 6:5 po samostatných nájezdech zajistil Viktor Konečný.

Novojičínští se poté vydali do Valašského Meziříčí. Bobři nastoupili do zápasu s mladým týmem a Ďáblové jasně diktovali hru. K vidění byla spousta pohledných akcí a po závěrečné siréně se Ďáblové radovali z výhry 6:1. V následujícím zápase proti Havířovu se vrátili zpátky na svůj led a opět došlo na nájezdy. Tentokrát to však nevyšlo a AZ vyhrál 4:3sn.

Pro našeho soupeře to v přípravě bude již šesté utkání. Po prvním zápase proti Ďáblům přivítal na svém ledě Valašské Meziříčí. V zápase padlo celkem dvanáct branek, po kterých Opava vyhrála 7:5. Následoval zápas na ledě nového druholigového rivala. Slezan se vydal do Havířova, kde prohrál 1:3. Poté odehrál dva zápasy proti Kopřivnici. V prvním utkání na svého soupeře nestačil a z Kopřivnice odjížděl s porážkou 1:6. V odvetě na domácím ledě se však dočkal vítězství, když zvítězil 5:3.