Svěřenci Petra Macháčka vyjedou po týdnu do dalšího utkání. V rámci 10. kola budou hostit svého osmifinálového soupeře z loňské sezony. Ani Baník však nezastihl úvod sezony podle svých představ. Zajímavostí je, že se střetnou dva celky s nejmenším počtem nastřílených gólů. Kdo ukončí sérií porážek a pokusí se najet na vítěznou vlnu? Začátek utkání je naplánován na sobotu v 18:00.

Odpočatí Ďáblové mají za sebou týden zápasového volna. Minulý týden odehráli hned tři utkání. Ve středu na svém ledě ztratili dobře rozehrané utkání s Vyškovem, kdy ještě pět minut před koncem třetí části vedli 2:1. Po bodech sahali také v obou zápasech na Vysočině. Proti Žďáru nad Sázavou i Havlíčkovu Brodu prohrávali Ďáblové na začátku třetí části o jedinou branku, ale domácí si své vedení pohlídali. Novojičínští se tak z tripu vrátili bez bodů.

„Byl to druhý zápas ve dvou dnech. Bylo to docela náročné, ale nic, na co bychom se chtěli vymlouvat. Po čtyřiceti minutách jsme prohrávali o jedinou branku a zůstali jsme ve hře. Připravovali jsme se na to, že si ve třetí části vytvoříme střelecké pozice a utkání se pokusíme srovnat. Nicméně jsme dostali hloupý gól z brankové čáry, při kterém nám spadly hlavy. Po brance na 3:1 se vše úplně otočilo. Konec se už víceméně dohrával z podstaty a my jsme to příliš neunesli. V závěru jsme to ještě zkoušeli v šesti, ale už jsme na to neměli sílu ani čas,“ hodnotil zápas s Havlíčkovým Brodem trenér Petr Macháček.

Sestava z posledního utkání: Dolíška (Žurek) – J. Holáň, Havlík, Kania, Vosátko, D. Holáň, Hruška (A), Stratil – Kořenek, Hudeček, Berka – Flok, Gebauer (C), Kalač – D. Handl, Capil, Šotkovský – Maliník (A), Škarka (A).

„Bude to opravdu hodně důležité, protože už potřebujeme tři body. Po dlouhé době již musíme vyhrát, ty body skutečně potřebujeme. Dáme si teď dva dny volno a ve středu do toho opět naplno skočíme. Budeme věřit, že v sobotu to konečně urveme,“ promluvil o sobotním zápase s Hodonínem obránce Jan Holáň.

SHKM Baník Hodonín

Rovněž náš osmifinálový soupeř z minulé sezony není z dosavadních výsledků spokojený. Již v přípravných zápasech slavil Baník ze sedmi utkání jediné vítězství. Po dvou porážkách na úvod základní části však přišla série tří výher v řadě. Poté však Hodonín najel na podobnou vlnu, na které se aktuálně vezou také Ďáblové. Jihomoravané z posledních čtyř zápasů nebrali ani bod. Zajímavostí je, že se všemi soupeři prohráli ve své tmavé sérii porážek také svěřenci Petra Macháčka. Oba celky nestačily na čtveřici Znojmo, Havířov, Vyškov a Havlíčkův Brod. Baník má z těchto duelů skóre 5:20. Novojičínští se stejnými soupeři 6:23.

Naposledy se Hodonín postavil, podobně jako Nový Jičín, Havlíčkovu Brodu. Baník držel s Bruslaři krok až do závěru utkání, jenže na Nečase za celých šedesát minut recept nenašel. Naopak hosty poslal ve druhé třetině do vedení Valášek. V poslední pětiminutovce pak pojistili výhru Havlíčkova Brodu Rauš s Valou. Baník během sezony provedl změny na soupisce. V rámci střídavých startů pomůže zeleno-černým Jakub Čechmánek, který má vyřízené starty ze Zlína. Tým naopak opustil nejproduktivnější hráč loňské sezony Vojtěch Dobiáš.

Sestava z posledního utkání: Piták (Schnattinger) – Švejda, Němec, Zukal, Polesný, Lašák, Rauš D. – Mach, Štefka (A), Novák M. – Matěj, Čechmánek, Bachánek – Sedláček, Peš, Sajdl (C) – Hložánek, Laciga, Krejčí.

Nejproduktivnějším hodonínským hráčem je Dominik Luža (4+5), který je se čtyřmi góly také nejlepším střelcem svého týmu. O jediný bod méně má na svém kontě Matěj Mach (3+5). Mezi dvougólové střelce se na soupisce Baníku řadí Matěj Novák (2+5), Adam Bachánek (2+4), Jan Štefka (2+2) a Jan Švejda (2+0).